Těhotenství a Franklin Balls

Jsem ráda za dotazy, které mi posíláte i to, že mě tím přivádíte k dalšímu zamyšlení. Co je samozřejmé pro mě, pro ostatní je nové. Přišel mi dotaz:

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s balónky a cvičením během těhotenství a dále v šestinedělí, zda je možné balónky používat či se nedoporučují. Děkuji za odpověď.

V první řadě chci podotknout, že nejsem lékař, fyzioterapeut ani nic podobného, proto vám mohu říci jen svou zkušenost. Co člověk to názor a co těhotenství to jiný pocit. V první řadě je podstatné, jak se cítíte VY.

Moje těhotenství bylo bezproblémové do poslední chvíle a byl z toho kluk jak buk skoro 4 kila. Aktivit jsem se nevzdala, zahrada potřebuje udržovat, v tu dobu jsem dojížděla trénovat i jezdce, když už nešlo jezdit, svojí kobylu jsem lonžovala a navíc se mi ještě dva měsíce před mým porodem ve výběhu zranila takže dvakrát denně ošetřování.

Pokud MŮŽETE, dělejte to, na co jste zvyklé, tělo by mělo být na porod připravené i tím, že se pravidelně hýbe. Nejhorší je, nedělat nic a zůstat ležez na gauči.

Já jsem byla stále fit, ale přibrání 14 kil za poměrně krátkou dobu si vybíralo svojí daň. Do kopce jsem funěla jako parní válec, ale více mě trápila bolest zad a křížové bolesti. A jediné co mi dokázalo ihned ulevit od napětí, křeče a bolesti bylo dát si ve stoje za záda míčky, opřít se o zeď a masírovat se pohyby vlevo, vpravo, nahoru, dolů. Sami nejlíp cítíte, jaká intenzita vám dělá dobře a na jaké konkrétní místo je potřeba míček umístit.

Používala jsem k tomu malé červené míčky
http://uvolnenesvaly.cz/jezdectvi-podukty/jezdectvi-universal-mini-balls/

Oranžové měkké míčky
http://uvolnenesvaly.cz/jezdectvi-podukty/jezdectvi-franklin-ball-soft/

a zelené míčky
http://uvolnenesvaly.cz/jezdectvi-podukty/jezdectvi-original-franklin/

Pokud ještě nevládnete velkým bříškem a zvládáte si lehnout a hlavně pak vstát, můžete toto aplikovat v leže nebo si v sedě míčky vložit pod nohu a opět pohyby vlevo, vpravo, nahoru, dolů se na míčkách posouvat. Tuhnutí nohou a křeče i v tomto mohou Franklin Balls pomoci masáží a tak i lepší cirkulací a prokrvením končetiny.

K tomuto jsou dobré i míčky ,,ježci“
http://uvolnenesvaly.cz/jezdectvi-podukty/jezdectvi-togu-reflexni-valecek/

Také jsem do poslední chvíli chodila i na svoje pravidelné masáže (díky Marie Urychová / www.marieurychova.cz), takže pokud máte člověka, který se o vás v tomto ohledu stará, zná vás i vaše tělo, ani těhotenství pak není důvod, proč se něčeho takového jako jsou masáže co vám dělají dobře vzdávat.

K ježdění v těhotenství se vyjadřovat moc nechci, každý má na to svůj názor, někdo jezdí, někdo to odsuzuje, každopádně pokud jezdíte nebo se alespoň vozíte v kroku na svém koni, míčky vám k jízdě nedoporučuji.

V šestinedělí, opět záleží na tom, jaký jste měli porod, zda byl normální nebo císařský. Tak i tak je tělo po porodu vzhůru nohama a opět záleží hlavně na vašem pocitu, VY své tělo znáte nejlépe.
Přiznám se, že si do detailu nepamatuji kdy nebo jak sem míčky po porodu používala, člověk má hned jiné starosti. Pamatuji si jen, že jsem na koni seděla měsíc po porodu a přišlo mi, že moje tělo není moje. Ale dva a půl měsíce od porodu už sem najížděla na plný trénink s kobylou.

S míčky v tomto ohledu při jízdě velmi opatrně, dokud není opět vaše spodní část těla zpevněná. Nejvíce vadí skákavé pohyby to je to, o co vaše tělo nejméně stojí. Pokud chcete při sezení na koni tělo nadlehčit, aby jste neseděli plnou vahou v sedle, můžete zkusit dát si pod kyčle Plush Ball (plyšové míčky), případně ještě jeden trik je, položte na sedlo ne úplně nafouknutý dětský kruh na plavání 😀

Nebojte se ničeho, co je dnes tak, zítra může být jinak. Lidské tělo je úžasné v tom, že se sice mění, ale je schopno se z horšího stavu velmi rychle změnit na stav lepší. VY své tělo znáte nejlíp, poslouchejte ho!