PRODUKTY
Franklin Balls

Dostupné produkty vhodné k použití při jízdě na koni:


Franklin Fascia Roll

(fasciový váleček)

Tento váleček je naplněn vodou a je pojmenován podle toho, že výrazně zvyšuje citlivost fascií pánevní oblasti. pokládá se na sedlo. Náklon pánve dolů a dozadu je vnímán jako hlubší. Hlava jezdce se pak zdá být uvolněnější a je lehce nesena. ve výsledku jsou pak klouby hlavy volné, což zaručuje celkový pohyb těla pomocí všech kloubních soustav.

Franklin Mini Roll

(malý váleček)

Malý váleček je naplněn vzduchem. Dává se na sedlo přesně pod sedací kosti. Při jeho použití, sedí jezdec "nad koněm" a díky válečku se pohybuje intenzivněji trojrozměrně než je na koni umožněno bez míčků. Tyto pohyby mají pozitivní vliv na kvalitu jízdy na koni. Stimuluje nejhlubší zádové a hýžďové svaly a bederní fascie. Zlepšuje pružnost jezdcovy pánve a ta je pohyblivější.

Franklin Original Ball Set

(sada originálních Franklinových míčků)

Zelené míčky se používají pod jednou sedací kostí a doporučuje se přendávat z jedné strany na druhou. Cílem je aktivace pohybového systému, který přirozeně vyrovnává nerovnováhu. Stimulace zádových svalů, skrz akupunkturní body sedacích kostí vede k tomu, že jezdec sedí vzpřímeně. Pro uvědomnění jednostranného sedu. Pro jízdu krokem, pracovním klusem a cvalem.

Franklin Universal Ball Set

(sada Franklinových universálních měkkých míčků)

Tyto míčky mohou být umístěny v různých částech těla. V podpaží uvolňují ramení klouby, které jsou problémovou oblastí (složitost správného držení otěží jezdcem). Využití měkkých míčků umožňuje svalům kolem ramenních kloubů, aby se neustále rytmicky hýbaly a to v různém rozsahu. Umístěním pod vnitřní stranu stehna zase uvolňujeme svaly vícehlavé. Umístěním dále od sebe pod sedací kosti zase uvolnují kyčelní klouby. Vhodné pro citlivé jedince, kterým může být nepříjemný Universal Mini-Balls nebo Original Franklin-Balls (červené a zelené míčky).

Franklin Universal Mini Ball Set

(sada Franklinových universálních malých míčků)

Tato sada dvou menších červených míčků je menší verzí Franklin-Ball soft. Je ideální pro masáž zúžených fascií. Míčky mají hladký povrch a menší průměr, který působí méně rušivě a umožňuje hlubší a přesnější úlevu daného spouštěcího místa, zejména na nohou, ramenou, krku. Míčky mohou být umístěny v podpoží nebo i na vnitřní stranu stehna, kde je potřeba často měnit pozici (od kolene až po stydkou kost). Po odstranění míčků je koleno uvolněnější a jezdec vypadá vzpřímenější.

Franklin Plush Ball

(Franklinův plyšový míček)

Jemný plyšový míček o průměru 10 cm naplněný akrylovým polyfilovým vláknem (měkký ale pevný). Má nejslabší intenzitu tlaku ze všech Franklinových míčků. Je navržen tak, aby poskytoval nízkotlakou masáž do mnoha oblastí těla včetně krku, boků, zad aj. Jeho vnější povrch je vyroben ze syntetického materiálu připomínající fleece a při stlačení nepruží (netlačí tvar zpět proti tělu).

TOGU Reflexní váleček

Ergonomický reflexní váleček naplněný vzduchem je ideální pro masáž nejen rukou, chodidel, nohou a hlavy, ale i celého těla. Jeho 5 mm vysoké výčnělky stimulují vnímání a působí velmi dobře pro mobilizaci, posílení krevního oběhu, reflexní masáž a relaxaci.

Zvýhodněný jezdecký set Meyner's

Zvýhodněný jezdecký set pohybového konceptu Meyner's s pěti výše uvedenými produkty Franklin Balls & Rolls včetně ruční pumpičky, brožury a praktické tašky.

Zvýhodněná SOFT sada produktů Franklin

Zvýhodněná jezdecká / cvičební sada měkkých produktů Franklin Balls & Rolls včetně ruční pumpičky a praktické tašky dostupné v několika barvách.

Tato sada je zvláště vhodná pro citlivé jedince nebo pokud teprve začínáte s ježděním / cvičením na zemi pomocí míčků.

Zvýhodněná FASCIA sada produktů Franklin

Zvýhodněná jezdecká / cvičební sada intenzivněji působících produktů Franklin Balls & Rolls včetně ruční pumpičky a praktické tašky dostupné v několika barvách.

Tato sada je zvláště vhodná pro intenzivnější práci se svaly a fasciemi, působí intenzivněji a více do hloubky svalů než produkty soft. Více citlivým jedincům nebo těm, kteří s ježděním / cvičením pomocí míčků teprve začínají a byly by jim tyto míčky nepříjemné doporučuji, nejdříve začít práci s měkkými míčky a následně až bude sval uvolněn a zvyklý na nový pohyb, přidat i tyto intenzivnější produkty.

Dárkové balení pro sady Franklin

Originální krabičky na darování Franklin Balls. K dostání v různých barvách a provedení. K dostání i krabičky s průřezem (viditelnost do krabičky) a s potiskem (nebo bez), který si sami vyberete. Navíc si můžete nechat na krabičku napsat i vlastní nápis či věnování.

Video kurz Automasáž s Franklin Balls & Rolls

Nejen k cvičení na zemi a na koni jsou míčky vhodné. Výborně se hodí například na automasáž. Je pro pro Vás připraveno celkem 6 ukázkových videí, 6 kroků obsahujících postupy, na kterých se naučíte práci se sadou Franklin Balls pro zdraví celého Vašeho těla. 

Příslušenství pro Franklin Balls & Rolls

U Franklin Balls & Franklin Mini Roll, které jsou plněné vzduchem se neobejdete bez ruční pumpičky s jehlovým ventilem. Do větší hustoty a pevnosti je tak snadno nahustíte, nebo je naopak můžete upustit pro větší měkkost. K příslušenství dále patří tašky nebo bavlněné sáčky k bezpečnému uschování Vašich Franklin Balls & Rolls.