O FRANKLIN BALLS

Franklinovy míčky jsou důležitou součástí pohybového konceptu Erica Franklina. Jeho cílem je, aby si lidé více uvědomovali své vlastní pohyby pomocí duševního tréninku, správným cvičením, a získali tak celkové povědomí o vlastním těle. Proto při cvičení, kromě dalších věcí, využívá speciální míčky, které sám navrhnul. Hlavním cílem je vylepšit nejen kondici člověka, ale především jeho koordinaci.

Erik Franklin svou metodu poprvé zavedl na začátku 80. let jako “Imaginative Bewegungspädagogik®” (nápaditá pohybová výchova). Tento sportovní pedagog, univerzitní učitel, tanečník, choreograf a autor řady publikací kombinuje prvky různých teorií kineziologie, nápaditost, dotek a anatomii v celkový koncept pro atlety a preventivní zdravotní péči.

Výrobky neobsahují phtaláty. Vyrobené v Itálii s označením CE.


Dostupné produkty:

Tento váleček je naplněn vodou a je pojmenován podle toho, že výrazně zvyšuje citlivost fascií. Při použití tohoto válečku trénujete komplexní síť fascií svalů a cév. Zahřátím válečku lze docílit příjemného pocitu uvolnění.
Franklinův malý váleček funguje jako podpora a úleva pro zádové svaly, páteř a oblast nohou a ramen. Je vhodný pro trénování pánevního dna. Díky jehlovému ventilu si můžete nastavit hustotu naplnění ( měkký / tvrdší).
Tyto míčky smaragdově zelené míčky s texturou a prohlubní jsou vhodné pro mobilizaci svalů a aktivaci svalové soustavy. Mohou být využity i pro senzomotorické tréninky, koordinaci, povědomí o vlastním těle.
Tyto míčky jsou speciálně navrženy pro práci s pojivovými tkáněmi a fasciemi. Je vhodný pro lidi se zvýšenou citlivostí, kterým by mohl být napřiklad nepříjemný Original franklin-Ball. Jejich povrh je hladký a poskytuje hluboké pronikání do svalů aniž by působily rušivě na měkkou tkáň.
Tato sada dvou menších červených míčků je ideální pro masáž zúžených fascií. Míčky mají hladký povrch, stejně jako podobné větší oranžové míčky, ale menší průměr umožňuje hlubší a přesnější úlevu daného spouštěcího místa, zejména na nohou, ramenou, krku a chodidlech.
Nepostradatelný pomocník pro Franklins-Balls a Mini-Roll. Všechny míčky a váleček naplněný vzduchem mají jehlový ventil pro individuální regulaci tlaku a hustoty naplnění. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny je pružný a po delší době používání nebo vystavení silnějšímu tlaku se lehce rozpíná.